عصر ارتباط جار زد

توسط جار

 هفته نامه “عصر ارتباط” در ضمیمه اختصاصی که ویژه “چهارمین جشنواره وب ایران” است، مروری داشته است به این جشنواره و برندگان آن.

 

بهترین ایده سال

شرکتکنندگان:۷۲

کاندیداها:۵

اسامی کاندیداها: اینفوگرافیک،جـــار، جیب، چی بپزم، دفترک.

انتخاب داوران: جـــار

انتخاب کاربران: جیب

تندیس بهترین ایده سال ۹۰ به سایت جار تعلق گرفت. جار امکان مشاهده و مطالعه روزنامه‌های کثیرالانتشار ایران را به صورت یکجا برای کاربران فراهم کرده است. به این طریق که کاربر با کلیک بر روی صفحه اول هر نشریه می‌تواند اخبار و رویدادهایی روز را مطالعه کند. جار با در نظر گرفتن نمایه‌های عمومی، ‌اقتصادی، ورزشی، استان‌ها و سایر روزنامه‌ها و نشریات را دسته‌بندی کرده تا دسترسی به آنها برای علاقه‌مندان به مطالعه زمینه‌های خاص را تسهیل کند.

بهترین سایت اخبار

تعداد سایتهای شرکت کننده :۲۸۶

تعداد کاندیداها:۵

اسامی کاندیداها: برسام، جـــار، شبکه عصرجوان،گرافنا – پایگاه خبری گرافیک،ایران و وین بتا

انتخاب داوران: جـــار

انتخاب کاربران: طلا

شاخه اخبار پر جمعیت‌ترین بخش جشنواره امسال بود و رقابت در این بخش نیز جزو پرشورترین بخش‌ها محسوب می‌شود. سایت خبری جار برنده این رقابت تنگاتنگ بود و توانست تندیس امسال جشنواره را در میان دیگر رقبا به خود اختصاص دهد. جار با در نظر گرفتن نمایه‌های عمومی،‌اقتصادی، ورزشی، استان‌ها و سایر مجموعه‌ای از اخبار روزنامه‌های مختلف کشور را دسته‌بندی کرده است.

گروه موبایل و نرمافزارهای موبایل

گروه موبایل در پنج زیرگروه برگزار شد که سایت جار در شاخه بهترین نسخه موبایل و در شاخه بهترین خدمات ارزشافزوده سایت شهرآنلاین توانستند نظر داوران را به خود جلب کنند و  تندیس جشنواره را از آن خود کنند.

اما در شاخه‌های بهترین استفاده از تکنولوژی GPS،‌ بهترین فروشگاه‌های تحت وب و بهترین موبایل بانک به حد نصاب لازم دست نیافتند و برنده‌ای نیز در این شاخه‌ها معرفی نشد.

از سوی دیگر در گروه نرم‌افزار موبایل، در شاخه سیستم عامل اندروید سایت جار و در شاخه سیستم عامل IOS سایت سامانه سفارش غذای آنلاین عنوان برترین جشنواره امسال را از آن خود کردند.